W grupie Kasztanki
W marcu Kasztanki wzięły udział w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów i przyczyn wydobywania się, zwiększyły świadomość na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów. W kolejnych etapach realizacji programu odbyła się rozmowa z dziećmi z wykorzystaniem planszy źródła dymów, która była inspiracją do pracy w grupach oraz stworzenia plakatów ukazujących źródła dymu. Następnie zorganizowano ćwiczenia oddechowe przy muzyce, podczas których dzieci wdychały różne zapachy a następnie wykonały znaczki z napisem „Proszę, nie pal przy mnie”. Dzieci poznały również bohatera programu – Dinusia i narysowały jego portret. Nauczyły się też piosenki, która towarzyszyła im w czasie zajęć. Zwieńczeniem Programu była praca plastyczna wykonana dowolną techniką pt: "Jestem zdrowy. Oddycham czystym powietrzem", którą dzieci wykonały wspólnie z rodzicami. Można było je podziwiać na wystawie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach warsztatowych i były maksymalnie zaangażowane w te działania. Program był ciekawy, przydatny i potrzebny a także dostosowany do możliwości poznawczych dzieci. Zwiększył dodatkowo świadomość rodziców na temat znaczenia ich roli w rozwoju zdrowotnym ich dzieci, a w szczególności w profilaktyce antytytoniowej. Dziekuję rodzicom za wsparcie - Małgorzata Kaczmarek.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!